Tajemný příběh Hyllanda

10. března 2018 v 12:26 | S.K. |  HYLLAND SKLLD


"...příboj rval molo na třísky, znělo to úpěním a smrtí ryb; ty vyplavované posévaly břeh stříbrem..."


Tak nějak by to mohlo začínat, ale nezačalo. Hylland Sklld, totiž původně jen SKLLD (StanslavKristýnaLudvíkLukášDušan), se objevil poprvé na HAČTE! 8. kapitole, kde představil ukázku z existenciálního a existenčního dramatu Stanislava Klína "Divadelní hra." Od té doby má na svém kontě ještě dramatizaci bombardování Hodonína v roce 1944 spojeneckými letouny od Lukáše Ivánka "Archivářka" a právě připravuje "trailer" na motivy povídky "Rafael" od stejnojmenného autora.

Hylland vystupoval již celkem čtyřikrát, z toho dvakrát na HAČTE!, jednou v kostele CČSH Hodonín a jednou pro třetí ročník gymnázia v Hodoníně, v muzeu T. G. M. Jeho obsazení, krom zmiňovaných jmen výše je velmi proměnlivé a je tomu dobře, neboť tak HS nezaspí a nezkostnatí, navíc je to dobré pro jeho vlastní reklamu (dostane se tak druidskými rituály a lektvary do povědomí více a více duší...)

A jak to tedy konkrétně vzniklo? U Thóra! To je tajemství našeho lidu!... ehm, dobrá, nechme to tak.

Pokud ovšem chcete Hyllanda Skllda zažít na živo, přijďte 28. 4. v 19:00 do vinárny U Houslí, do Hodonína na 10. HAČTE!, kde Hylland opět vystoupí.

"...Hyllandův tmavý Datsun trčí rozmláceným čumákem nad neklidné moře, jeden reflektor pořád osvětluje prázdné místo před sebou, kužel světla se ztrácí v dešti. Otevřené dveře, na sedadlech se nic krom pár kapek tmavé krve nenajde..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama