Dovala, Moosová či Hubáček. Herečka oceněná Thalií četla poezii autorů z Hodonínska

11. prosince 2017 v 20:42 | Michaela Ivánková |  HOLIÁŘ
Konec roku je pro ni spojený s úklidem. A to nejen doma, ale i v sobě samé. Herečka Národního divadla Brno Hana Tomáš Briešťanská v závěru roku také bilancuje a je to pro ni období zklidnění. "Konec roku a vánoční svátky jsou pro toto jako stvořené," říká herečka, která pochází z Hodonína.

(Hana Tomáš Briešťanská - foto: knihovna Hodonín)

Tam se ukázala i před časem. V hodonínské knihovně se pustila do čtení poezie několika regionálních autorů. A akci hodnotí s nadšením. "Velmi mě potěšilo už pozvání do knihovny a celá akce pro mě byla o to lepší, že nešlo jen o čtení poezie, ale že jsem se mohla více seznámit a představit právě regionální autory," hodnotí literární událost Tomáš Briešťanská, pro niž byla podobná akce premiérou.

Středeční podvečer patřil v knihovně šestici místních autorů, mezi nimiž byli Michal Oliva, Juraj Jordán Dovala, Jarmila Moosová Kuřitková, Jarmila Synková, Petr Vaculovič a Jiří Hubáček. Některé autory, jejichž básně četla, znala už dříve. Třeba z literárního čtení u fontány. S některými se setkala prvně. "Jsem ráda, že jsem je tímto způsobem mohla poznat," podotýká.

Když se rozhoduje mezi čtením poezie či prózy, vybírá první možnost. "K poezii jsem měla vždycky blíž už od svých pubertálních dob. Čtu ji, když na ni mám čas a také energii, protože na ni je potřeba se více koncentrovat. Snažím se sledovat i nové autory," říká herečka.

Oblíbeného tvůrce nemá. Alespoň ne jednoho. "Mám jich spoustu. Neřekla bych, že je spisovatel, jehož bych vyloženě preferovala. Vždycky jsem měla ráda třeba Charlese Baudelaira, ale to je jeden z mnoha," říká Tomáš Briešťanská, která se k literatuře dostala nejen z pozice čtenáře. Poezii i prózu zkoušela také psát. "Ale jen pro sebe. Nikdy jsem to neposílala dál. Psaní mělo účinek pro mě."

Herečka, která je držitelkou ceny Thálie 2017 za roli Štěpky Kiliánové ve hře Petrolejové lampy, působí tři roky v Národním divadle Brno. Předtím ji lidé mohli vidět ve Zlíně, v Městském divadle v Brně či v Jihlavě. Podle svých slov se ve volném čase těší na spoustu věcí. "Ale když mám opravdu volný čas tak nejraději spím. Nebo chodím do divadla," dodává s úsměvem.

Michaela Ivánková, Nové Slovácko
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sddffds sddffds | 30. ledna 2018 v 17:10 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: http://xfun.cc/ocgn6

**** Download here: Link: http://ssh.tf/hnGWdteCU

@
@

2 Scottfeard Scottfeard | E-mail | 5. května 2018 v 13:23 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama