Synková představí knihu, formace Hylland Sklld zase historický příběh z Hodonína

20. září 2017 v 21:38 | red |  HOLIÁŘ
Autorské čtení z nové básnické sbírky milotické autorky Jarky Synkové mají před sebou návštěvníci knihovny v Kyjově. Básnířka přečte svá díla, která vyšla v její premiérové knize s názvem O modré naději, v úterý třetího října. Hosty se stanou další spisovatelé z regionu Jiří Hubáček, Jarmila Moosová, Stanislav Hradil nebo Daniela Andršová.Začátek je v pět hodin odpoledne. O hudební doprovod se postará Petr Vaculovič, jenž zahraje na violu. Na místě bude možné si knihu - doplněnou o autorčino věnování - i koupit.

O literární nabídku nebude v říjnu nouze ani v Hodoníně. Tamní organizátoři už připravují devátou kapitolu Hodonínského autorského čtení známého pod zkratkou HAČTE!

"Pokoušeli jsme se tentokrát oslovit nové, či dávnější autory, aby se dala šance různorodosti, a aby se z autorského čtení nestal jen šedý cyklus," říká pořadatel, básník a muzikant vystupující pod pseudonymem Stanislav Klín.

Na akci se vrátí například básník Michal Oliva z Lužic, nováčkem bude Eliška Cetkovská z Hodonína.

Návštěvníci se mohou těšit na premiéru literárně-divadelní hry vycházející z povídky prozaika Lukáš Ivánka. Obstará ji skupina Hylland Sklld - teprve nedávno zformovaná ze stálých tváří HAČTE!

"Scénickým čtením představíme fiktivní příběh na pozadí skutečných událostí s historickými fakty vztahujícími se k bombardování Hodonína za druhé světové války. Spojíme divadlo, literaturu, hudbu a promítání dobových snímků," tvrdí Lukáš Ivánek.

HAČTE! se uskuteční osmadvacátého října v hodonínské vinárně U Houslí stojící nedaleko "starého" Kauflandu. Začátek bude v sedm hodin večer.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama