Rafael roztáhne křídla nad Hodonínem. Čtemesféra nahrála cédéčko

19. března 2017 v 19:10 | Holio
Nové CD s názvem Rafael představila hodonínská literárně-hudební formace Čtemesféra. Tříčlenná parta ve složení Lucie Munzarová, Petr Komrska a Lukáš Ivánek namluvila a nahrála detektivní příběh, jehož autorem je poslední jmenovaný.Trailer dvouhodinového záznamu si jako první poslechli návštěvníci hodonínského autorského čtení známého pod zkratkou HAČTE!. To se konalo v sobotu ve vinárně U Houslí.

"S přestávkami jsme na tom pracovali od loňského jara. Šlo to pomalu, protože nikdo z nás nemá volného času nazbyt. Poslední dny před HAČTE! pak byly dost náročné, protože už nás tlačil termín. Vyprávět by mohl hlavně Petr, který na tom ke konci strávil spoustu hodin. Stříhal, hrál si s efekty…," říká Lukáš Ivánek.

Úvodních deset kusů si rozebrali návštěvníci literární události. Mnozí si přišli dokonce pro podpis. "Nečekala jsem, že nahrávka bude znít tak dobře, jak zní," přiznává Lucie Munzarová, jež ještě jednou ocenila závěrečnou práci Petra.

Otevřená budoucnost

A o čem příběh je? Děj se odehrává v Hodoníně, kde se na hlavní postavu Šimona Vávru obrátí někdejší spolužák s prosbou o pomoc: chce zjistit identitu vojáka Wehrmachtu z doby, kdy se ve městě konala vojenská přehlídka.

Vávru však trápí jiné problémy. V Hodoníně se stala vražda, ze které podezřívá blízkou osobu. "Více zápletku prozrazovat nechceme, na konci se však nad městem roztáhnou křídla," poznamenává Ivánek s úsměvem.

Příběh je součástí stejnojmenné knihy, která je nově k dostání v hodonínské knihovně. Budoucnost audioknihy je otevřená. Čtemesféra ji ale plánuje představit i na dalších literárních akcích, kde ji bude možné získat. "Nejspíš ji taky umístíme na internet. Nenahráli jsme ji kvůli tomu, abychom na ní vydělávali, ale aby se k ní dostal každý, kdo chce," vypráví Petr Komrska.

V Rafaelovi lze ve vedlejších rolích slyšet také Michaelu Munzarovou a Sandru Paškovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama