Stává se, že mám rozepsaných i sedm věcí najednou, líčí poetka Bartošíková

20. října 2016 v 13:06 | liv |  HOLIÁŘ
S časovým odstupem, ale přece. Básnířka Naděžda Bartošíková z Dubňan se ohlíží za sedmou kapitolou Hodonínského autorského čtení HAČTE!, kde poprvé představila svou tvorbu. "Hodně mě podrželo, že v publiku seděli mí dva synové," říká v rozhovoru.

(Poetka Naděžda Bartošíková odpovídá na otázky, které si na HAČTE! vylosovala)


Na HAČTE! jste byla nováčkem, jak jste si akci užila?
Musím říci, že i přesto, že jsem před více lidmi přednášela po velmi dlouhé době a dokonce vlastní věci, tak jsem si HAČTE číslo 7 užila opravdu hezky. A už se těším na příští, ať už se jí zúčastním jako autor nebo "jen" jako divák.

Dosud jste na literární setkání chodila jako návštěvnice, přemáhala jste nervozitu?
Ano, nervózní jsem byla a hodně. I když v minulém zaměstnání se některým kolegyním mé věci líbily a občas jsem jim něco tréninkově přednesla, tohle bylo úplně něco jiného. Přednášet před lidmi, kteří jsou ve většině již zavedenými autory, je tak nějak těžší.

Jak těžké bylo otevřít se před ostatními, protože veřejný přednes vlastních básní je přece jen tak trochu pohled do nitra?
Přiznávám, že mně osobně to moc těžké nepřipadlo, možná proto, že v publiku seděli mí synové, což mně hodně podrželo. No a taky asi i to, že atmosféra byla na tomhle HAČTE! poněkud komornější.

Kolik času psaní věnujete?
To je různé. Já mám dost zvláštní styl. To znamená, že mně třeba napadne nějaký verš při cestě autobusem nebo při pohledu z okna a tak dále. Takže zapíšu, co mně právě napadlo a pak, až přijde ta správná nálada, kloubím kousky dohromady. Tak se stává, že mám rozepsaných třeba i sedm věcí najednou. Když napíšu nějakou báseň třeba nadvakrát nebo opravdu najednou, bývá to spíš vzácnost.

Kdy jste s ním začala?
Psát jsem začala asi v patnácti letech, ale to jsem psala, jak už to my holky umíme, deník. A některé dojmy, tam byly sepsány veršovaně. První láska je opravdu inspirativní věc.

Máte za sebou publikování v nějaké knize, časopise nebo případně vlastní básnické sbírce?
Ne, tak k tomuhle zatím nedošlo, ale nebránila bych se, pokud by se tak někdy snad mohlo stát.

Je na Hodonínsku autor, který vás svou tvorbou oslovil, případně ovlivnil?
Ovlivněna jsem nebyla, ale oslovena ano. Ta formace se jmenuje Čtemesféra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama