Boček pro magazín Reportér: Konzervativní? Ne, jsem přímo zpátečník

15. října 2016 v 13:02 | liv
Třetí knihu ze série "Aristokratka" sepsal kastelán zámku v Miloticích Evžen Boček. Jmenuje se Aristokratka na koni. Na jih Moravy za ním z magazínu Reportér přijel redaktor Tomáš Polášek a fotografka Johana Pošová. Výsledek? Velmi nevšední rozhovor, který si lze alespoň částečně přečíst na webu Reportéra. Holio ale doporučuje zakoupení tištěného vydání, v němž je povídání celé.

(Foto: repro magazín Reportér)


Co v něm Boček řekl o novém díle? "Už se mi nechtělo. Zpočátku mi psaní připadalo osvěžující, ale poslední dobou jsem váhal: ,To se přece ani nikomu nemůže líbit, to nebude nikdo číst.´

Boček líčí, že úvodní dva díly, které se staly republikovými bestsellery, psal kdy a jak chtěl. U třetího už vnímal tlak nakladatele. "Bylo to decentní, ale občas jsem to cítil a hůř se soustředil."

Způsob jeho tvorby je známý. Vstává ve čtyři ráno a píše v zahradě. Jenže... "Jak byla horka, zahradníci chodili na půl pátou. Začali něčím hrkat. Ty zvuky mě zaprvé strašně rozčilují a za druhé si říkám, proč vlastně vznikají, jdu se tam podívat a to mě rozhodí."

Rozhovor dává nahlédnout do nitra spisovatele, který odmítá označení konzervativní. "Jsem totiž přímo zpátečník."
Opravdu nevšední čtení. Najít jej lze přes odkaz: http://reportermagazin.cz/evzen-bocek-ja-nechcu-byt-znamy/

(Foto: repro magazín Reportér)

Mezitím Databazeknih.cz u Bočkově poslední knize uvedla:
Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. "Nejchudší zámek v Čechách" zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak - projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama