Psaní mi dodávalo sílu, vzpomíná poetka Synková

9. září 2016 v 14:56 | liv |  HOLIÁŘ
V jednačtyřiceti letech má za sebou publikování básní v almanaších nakladatelství Alisa, za své básně dostala také několik cen. Na vydání sbírky zatím poetka z Milotic Jarmila Synková čeká. "Pracuju na tom," říká v rozhovoru pro Holio. Diváci a posluchači ji mohou znát z řady autorských čtení konaných nejen v Hodoníně.

(Jarmila Synková, foto: osobní archiv)


Upřímně, cítíte při nich ještě někdy nervozitu?
Stále ještě cítím, že jsem nervózní, ale myslím si, že s tím bojuje asi každý. Někdy je tréma slabší, jindy silnější, a občas se mi stane, že se rozklepu až po přečtení první básně.

Vzpomenete, kdy jste s psaním začala?
Psala jsem už v dětství a pubertě, potom jsem se k psaní vrátila v roce 2009.

Řekněte, co vás k němu přivedlo?
K tvorbě mě dostaly vlastně básně z puberty, ke kterým jsem se vrátila, v té době jsem vážněji onemocněla a psaní mi dodávalo sílu.

Jste poetka, věnujete se ale také próze?
Zatím prózu nepíši, ale pár nápadů na prózu mám, ještě jsem se však neodhodlala napsat nějaký příběh nebo povídku.

Co pro vás psaní znamená?
Hlavně radost, těší mne, že mohu něco ostatním předat, nebo aspoň někomu udělat radost, v dnešním hektickém světě.

Jak vypadá vaše inspirace?
Jak kdy, ale většinou mě inspiruje život.

Tvoříte kdekoliv nebo musíte mít například domácí klid?
Když přijde nápad, je to v té chvíli celkem jedno, ale je potřeba i ten klid. Někdy mě napadne něco třeba i v práci, jenže tam tvořit nemůžu, tak že se někdy musím spolehnout na svou paměť a potom v klidu dopisuji.

Jak byste svou tvorbu charakterizovala?
Píši o životě, o problémech, o lásce, o naději, ta je pro mne takový pilíř. I o přírodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jozef Junas Jozef Junas | E-mail | 23. září 2016 v 23:47 | Reagovat

Je to osobitá poezie s zajímavým pohledem na život a hluboký záběrem erupce při poznávání poetiky J. Synkové...Sice jsou to jen někdy...Touhy a výkřiky do života ale je velmi zajímavé její záběr čistoty a citové vazby i neporušených instinktů své myšlenky...z které se rodí předobraz básně. JJ.

2 Albertsig Albertsig | E-mail | Web | 2. června 2018 v 23:53 | Reagovat

The prostate is a vital a part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The men's prostate is situated just as you're watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient for your patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, also called prostatitis, is the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections of the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of kinds of prostate infection. It is a result of bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition of the particular defect within the gland along with the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be a result of trauma to the urinary tract or by infections received from other areas from the body. A patient may feel testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal with the prostate defect followed by the utilization antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not even to establish the cause of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and high lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective meals are important. These are some with the things you can do to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for general health and this will also maintain your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a number of ejaculations each week will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming greater than four meals of beef every week will heighten the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most significant measure to adopt to make certain a healthy prostate is usually to select regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you should go for prostate examination at least once per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama