Bavíme se o psaní, ale také politice, říká Oliva o autorských čteních ve Starém kvartýru

26. září 2016 v 16:44 | liv |  HOLIÁŘ
Tu akci chce mít jinou. A také má. Básník Michal Oliva z Lužic spolu s obcí pořádá už sedm let autorská čtení, poslední dva roky se jejich zázemím místo okolí rybníku Lužák stala Starý kvartýr. "Tamní prostředí se nám zdálo vhodnější," říká Oliva pro Holio.

(Michal Oliva, foto: HAČTE!)


Literární akce se v Lužicích koná vždy v srpnu a ve srovnání s dalšími stejně zaměřenými událostmi se liší koncepcí.

"Samotné čtení literárních kusů je součástí rozhovoru, který s autory v průběhu večera vedu. Bavíme se o psaní, a o všem okolo. Řešíme motivace, témata, osobní věci, ale třeba i politiku, pokud to má souvislost," vysvětluje pořadatel.

Vypráví, že se snaží obecenstvo co nejvíce propojit s autorovou tvorbou. Výstup má být atraktivní a pestrý.

"Lidé kteří chodí pravidelně, a to je větší část obecenstva, tuto formu přijali jako tradiční a myslím, že se nám velmi osvědčila," pokračuje Oliva.

Kromě literatury se ve Starém kvartýru hlásí o pozornost také hudba, která akci doplňuje. Hrají kapely i jednotliví muzikanti.

"Letos například vystoupila Kateřina Lamačová z Hodonína se svými písněmi a s kytarou," míní pořadatel, který se od počátku stará o dramaturgii a rozhovory, ekonomicky pak pomáhá obec.

Podobně jako obdobné akce se také ta lužická potýká s nižším počtem návštěvníků, přichází jich mezi dvaceti a třiceti. Ne vždy je to kvůli atmosféře na škodu, ale… "Do budoucna mám v úmyslu zkusit třeba větší zapojení sociálních sítí a podobně," dodává Oliva.

Dosud posledního setkání se zúčastnily prozaičky Věra Kotásková a Vladimíra Klimecká a nechyběla ani básnířka Jarmila Synková.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama