ŽANETA VOLDÁNOVÁ - My, dámy

10. srpna 2016 v 18:43 | liv |  AUTORSKÉ TEXTY
Ukázka je z nové knihy Žanety Voldánové My, dámy. Hodonínská autorka ji nabízí prostřednictvím startovače. Zájemci najdou stránku na odkazu pod úryvkem. Stačí zkopírovat."Mám super nápad," oznámila Crystal pyšně.
"Toho jsem se bála," vzdychla Gina. Grace se tichounce zahihňala. "Tak to vyklop."
"Napřed se posaďte," mrkla na ně Crystal. "Tohle totiž stojí za to."
Počkala, až se obě kamarádky uvelebí na židli, Grace se vzrušeným, Gina s nedůvěřivým pohledem, a potom s triumfálním úsměvem prohlásila: "Uděláme to obráceně!"
Grace s Ginou na ni zůstaly zírat, jako by byla cvok. Což na devětadevadesát procent i byla. Geniální cvok.
"Co jako?" nechápala Gina.
Crystal se zhluboka nadechla, aby jim vše objasnila. "No, všechny ostatní ženský se napřed narodí, nebo stanou dámama a potom si koupí značkový šaty. My to můžeme udělat naopak! Koupíme si ty drahý šaty, pak se v nich ukážeme na nějaké události vyšší společnosti a bum, inflirtujeme se do ní, naprosto nenápadně!"
"Říká se infiltrujeme," opravila ji bezděčně Gina a upila šampaňského; ani si netroufala odhadovat, co z Crystal vypadne dál.
"Ale hodně flirtování bude zapotřebí, jestli chceš, aby ti tohle prošlo," podotkla Grace.
"Tohle nemůže projít, ani kdybys měla z flirtování doktorát," utrousila Gina. "Vážně, Crystal, je to ten nejpitomější nápad, jaký jsi kdy měla. A to jsi jednou strávila osmnáct hodin v kuse přilepená u Twitteru a spamovala celebrity, aby tě zaměstnaly."
"Náhodou, to byl tehdy geniální nápad," hájila se Crystal krapet uraženě.
"Opravdu? Tak jak je možné, že na tvé výplatní pásce nevidím jméno nikoho z Hollywoodu?" Teatrálně se plácla do čela. "No jo, promiň, já zapomněla, že v té tvojí pochybné prácičce nejspíš ani žádnou výplatní pásku nedostáváte!"
"Na tom už teď stejně nesejde!" odsekla Crystal. Téma své bývalé práce chtěla smést ze stolu nejlépe už napořád. "Jen se nad tím zamyslete! Koupíme si fakt super ohoz, pak se vetřeme na nějakou akci, všechny tam oslníme a…"
"A sbalíme nějakýho boháče!" vypískla Grace. Nijak se netajila tím, že zbožňuje disneyovské pohádky, a podle všeho čekala, že i ona se jednoho nádherného dne provdá za nějakého prince na bílém koni a bude zaopatřená, šťastná a rozmazlovaná do konce života. Soudě dle její neomezené fantazie si možná i představovala, že bude vládnout nějaké zemi. "To je fakt boží plán!"
"Že jo?" culila se Crystal, nadšená, že má alespoň Grace na svojí straně.
"Jedna věcná poznámka," vmísila se do toho opět Gina. "Kde chceš proboha vzít na troje značkové šaty? A boty, kabelku a ten zbytek? Já věděla, že držíš dietu, ale netušila jsem, že plánuješ být bez jídla příštích šest let!"
"Proč troje? Stačí přece, když se složíme na jeden kompletní, dokonalý outfit a každá z nás ho využije jeden večer. Vytěžíme z toho co nejvíc. Grace si může nabrnknout nějakého milionáře. Já si užiju všechny ty luxusní drinky zdarma a třeba se mi i poštěstí nějak si zajistit budoucnost. A ty, Gino, můžeš konečně na své šperky nalákat pořádně prachaté klientky! Uděláš si jméno a potom… Potom už to půjde samo! Budeš mít tolik zákaznic, že kostýmky od Chanela budeš kupovat jako ponožky!"
"OK, teď vážně, Crystal." Gina provrtávala kamarádku pichlavýma očima. "Ty jsi sjetá?"
"Cože?" zarazila se Crystal. "Ne, samozřejmě že ne, proč?"
"Protože tohle je šílené dokonce i na tebe."
"Je to šíleně bezva!" ozvala se Grace.
"Bezva by bylo, kdybyste vy dvě občas zapojily mozek," posteskla si Gina. "Je to na houby, když jsem v téhle domácnosti jediná, kdo ví, k čemu slouží."
"No tak, Gi! Neříkej, že by se ti nelíbilo strávit večer ve vyšší společnosti. A už vůbec mi neříkej, že by se ti to nehodilo! Můžeš toho tolik získat!"
"Ale taky hodně ztratit," připomněla jí Gina s kyselým výrazem.
Crystal se na ni zamračila. "Jo? Jako co? Život, o kterém jsi nesnila, jak jsi sama říkala ještě před pár minutama? Sakra, ty si tak protiřečíš, Gino!"
"No dobře, uznávám, že by to byla prostě paráda," kývla Gina a Crystal zavětřila naději. "Ale je to jen jeden z tvých ztřeštěných nápadů. V reálném životě to nemůže vyjít. Nikdy."

Více na: https://www.startovac.cz/projekty/my-damy-kniha-zanety-voldanove/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama