Nová kniha Vladimíry Klimecké je zatím bez nakladatele. Věřím, že se najde, říká autorka

28. srpna 2016 v 10:09 | liv |  HOLIÁŘ
Tři roky uplynuly od vydání dosud nejznámější knihy prozaičky Vladimíry Klimecké z Vacenovic.

(Vladimíra Klimecká, foto: Hačte!)


Zatímco se vyzdvihovaný román Druhý život Marýny G zaskvěl při osmnáctém ročníku Literární ceny Knižního klubu, jedno z dalších děl - věnované především dětským čtenářům - zatím na vydání čeká.

Autorka z rukopisu s pracovním názvem "Pojďme na loď" četla například při letním setkání básníků a prozaiků u fontány na náměstí v Hodoníně, inspirací při psaní pro ni byl její vnuk. V knize se prolíná realita malého chlapce, který objevuje svět kolem sebe a zároveň se noří spolu s babičkou do světa fantazie a hry.
"Možná to dopadne tak, že si knihu budu muset vydat vlastním nákladem, ale to je tak nákladná a složitá věc, že na to musím nejdřív sebrat odvahu. A v skrytu duše doufám, že se nějaký ten nakladatel najde," uvedla Klimecká pro Holio.

Kromě díla připraveného k vydání a oceňovaného Druhého života Marýny G. má spisovatelka pracující jako úřednice na kontě ještě Poturčence. "Kniha pro děti. Příběh mladého muže, sirotka, se kterým přejdete kraje od Hodonína až po Ostřihom v těžkém období tureckých vpádů," stojí v krátkém popisu na serv eru Databáze knih. Poturčenec vyšel už v roce 1999.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama