Něco uvnitř mě nutilo psát, říká amatérský filmař Kotlán

3. srpna 2016 v 10:29 | liv |  HOLIÁŘ
Komiksový základ má amatérský film Zbraň plná drog, za nímž stojí hodonínský rodák Stanislav Kotlán. Snímek napsal, režíroval, produkoval a ztvárnil v něm i hlavní roli. Film diváci viděli v neděli 31. července, kdy ve městě zahajoval Letní filmové kino. Místo náměstí však zájemci museli jít do krytého kina, kam bylo nutné program přesunout kvůli bouřce.

(Stanislav Kotlán ve filmu ztvárnil postavu nájemného vraha)


Zpět k základu. Podle Kotlána vznikl komiks "znenadání". "Jednoho dne jsem seděl a dostal nápad, který se později stal inspirací pro komiks. Potom už to nešlo zastavit. Ještě jako malý kluk jsem obdivoval komiksy, ale nikdy by mě nenapadalo, že někdy vytvořím vlastní," říká autor.

A pak pro knižní nadšence vysloví věty, které jsou pro ně s nadsázkou nepochopitelné. "Můj vztah k literatuře? Nikdy jsem se o ni nezajímal," kývá hlavou. Vzápětí doplní. "Něco uvnitř mě však pořád nutilo psát. Zpočátku to byly básně, texty písní a později povídky a scénáře. Jakmile jsem po delší době otevřel jeden z komiksů, nemohl jsem odolat snu z dětství a totálně jsem tomu propadl."

Je podle něj komiks jako žánr jen pro děti, nebo už - pro mnohé stále silný - stereotyp opadl? "Myslím, že je jedno, jestli ho čtou děti nebo dospělí. Každý se věnuje tomu, co ho zajímá," odpovídá Kotlán neurčitě.

Obrazový podklad pro film Zbraň plná drog má nyní doma v šuplíku. Zda jej někdy vydá knižně, zatím netuší. Tvrdí, že kdyby byl zájem, nebránil by se.

Hodonínský autor, který je také zpěvákem a kytaristou kapely Aequilibrium, v těchto dnech dokončuje scénář dalšího filmu. Zápletku ani žánr ale neprozradí. "Mám zásadu, že dokud to není hotové, nemluvím o tom," usmívá se.

Přesto nakonec trochu povolí. Děj bude inspirovaný jeho životem. "Napůl pravda, napůl fikce," uzavírá Kotlán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama